גישור

רוצים לפרק את הנישואין באופן מהיר וענייני בלי "להתלכלך". יש מוצא!
גישור!
הליך הגירושין מלא בחששות. החשש מההליך עצמו, החשש ממה יהיה לאחריו והחשש מפני הידברות עם בן הזוג כדי לקדם את כל העניינים הקשורים לפירוד. "מה יהיה עליי, מה יהיה עם הילדים, מה יהיה עם הבית?" הם חששות אמתיים. היחסים נמצאים בנקודה שבירה, והפרידה מעלה נושאים טעונים שקשה להתמודד איתם. "הוא לא מקשיב לי" "היא רק תצעק עליי" "אין עם מי לדבר". מעדיפים להדחיק ולדחות מאשר להתמודד. לכן, לפעמים נראה למי שעומד בפני גירושין כי פניה לבית המשפט היא הדרך קלה. מתקשרים דרך עורך- דין, לא צריך להתעמת, אפשר להפעיל שרירים.
הדרך שנראית מרחוק קלה היא למעשה קשה. העימות כאשר מתנהלים הליכים משפטיים הוא ארוך ומתיש נפשית וכלכלית. מתישהו תצטרכו להתעמת, ועימות ביניכם כאשר ברקע תלוי ועומד לו הליך משפטי יהפוך את העימות לטעון ומוקצן. אפשר להתגרש ולצמצם עד כמה שאפשר את הנזקים הנפשיים והכלכליים שצפויים לכם מן הגירושים באמצעות פנייה להליך של גישור.

מהו גישור?

גישור (mediation) הנו תהליך ליישוב סכסוכים. הגישור הוא האופציה הקרובה ביותר לאופציה של הידברות. ההידברות נעשית בעזרת מגשר, וכך קל יותר לנהל משא ומתן. אתם מגיעים לפגישה אתי. אנחנו שומעים את הסיפור של כל אחד, ואת הצרכים של כל אחד. ומגיעים להסכם שטוב לשניכם. ניפגש. נשב. ננסה להבין.
הגישור מתמקד בהווה ובמציאת פתרונות עתידיים.
הגישור יתמקד בהשגת שיתוף פעולה ומציאת פתרונות יצירתיים. כאלה הטובים לשני הצדדים ושאינם באים "על חשבון" האחר. ההידברות תגביר את האמון, ותיווצר מחויבות לפתרונות שאתם עצמכם הבאתם לשולחן. הסכם הגירושין ייתפר לפי הצרכים הספציפיים שלכם.
לא תצטרכו להתמודד האחד מול השני בבתי המשפט. תוכלו לרכוש כלים ומיומנויות להתמודדות. והכי חשוב תוכלו להגיע להסכם לשביעות רצונכם בדרך המהירה ביותר האפשרית. אתם אלו השולטים על התהליך ועל קצב ההתקדמות, המושכות הן בידכם ולא בידי בית המשפט. בדרך זו תוכלו לחסוך בכספים. כספים עליהם עמלתם כל השנים. כספים שיכלו לשמש אתכם לשימוש שלכם ושל הילדים. ועוד דבר, לזוגות שבוחרים בהליך גישור קל יותר לשמור על יחסים נורמליים. אתם והילדים יוצאים נשכרים מכך.
זה קורה לא רק לכם. מחקרים שנערכו בארץ ובעולם מצביעים על כך שקיימת שביעות רצון גבוהה מהליך הגישור עצמו הגישור.

תהליך הגישור

כל אחד מן הצדדים יספר איך הוא רואה את הסכסוך, ומה חשוב לו. המגשר יקשיב, יסכם וינסה להגדיר את המחלוקת באופן ניטרלי. בהמשך תיקבע תכנית מפגשים מפורטת עם וייוחדו פגישות לעניין משמורת המזונות הרכוש. לגבי כל נושא נברר מה האינטרס של כל אחד וננהל דיון על בסיס המידע אותו תפרשו בפני המגשר. מעלים מספר רב ככל האפשר של פתרונות ובוחרים מן פתרונות את הפתרון המוסכם על ידי שני הצדדים והנראה להם נכון עבורם.

תוקפו של הליך גישור

בסיום ההליך ייערך הסכם גירושין על בסיס ההסכמות שגובשו במהלך הגישור. ההסכם יכלול בתוכו לרוב גם מנגנונים ליישוב הסכסוך בעתיד.
לאחר אישורו של הסכם הגירושין על ידי בית המשפט המוסמך- מקבל ההסכם תוקף של פסק- דין.

מה נדרש ממני בהליך הגישור?

כנות; נכונות לחשוף את כל המידע הנדרש לצורך ההליך; אמונה בדרך של שיתוף פעולה; עכוב הליכים משפטיים תלויים ועומדים כל עוד מתנהל הגישור;
חתימה על הסכם התחייבות להליך הגישור הכולל את תיאור ההליך כללי התנהגות והסדרי תשלום.

עלויות

פגישת היכרות:
פגישת היכרות בת רבע שעה בה יינתן הסבר על התהליך – חינם.
השלב הראשון:
גיבושן של ההסכמות לקראת הסכם גישור.
פגישות שייערכו לפי ענייני הסכסוך; כל פגישה היא בת שעתיים – עלות שעת עבודה- 400 ₪ (לפי תעריף בתי המשפט)
שני בני הזוג יתחלקו גם בהוצאות נלוות כמו: שכר טרחת מומחה- שהזוג מחליט לפנות אליו לצורך התייעצות או מתן חוות דעת.
לאחר אישור הסכם הגישור- תושב האגרה בהתאם לבקשת הצדדים.
השלב השני:
עריכת הסכם גישור ואישורו בערכאה המוסמכת- עלות של 4,000 ₪.